Ogólne

Tadeusz Ferenc rządził miastem przez 18 lat


11 lutego 2021

Szanowny Panie Prezydencie, Drogi Przyjacielu!

W imieniu Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza serdecznie dziękujemy za osiemnaście lat wspólnej pracy na rzecz rozwoju polskich metropolii, miast. Twoja aktywna obecność w działaniach Unii Metropolii Polskich była deklaracja zaangażowania, troski i poczucia odpowiedzialności za rozwój samorządu terytorialnego w Polsce i wiary w siłę naszych małych ojczyzn.

Dziękujemy także za osiemnastoletnią pracę nad rozwojem Twojego ukochanego Rzeszowa. Tę najpełniej docenili rzeszowianki i rzeszowianie powierzając właśnie Tobie  – aż czterokrotnie w pierwszej turze wyborów – ster rządów w stolicy Podkarpacia. Zaufanie mieszkańców to największa nagroda. Na jej zdobycie może liczyć tylko prawdziwy gospodarz.

Drogi Tadeuszu!

Zawsze dbałeś o rozwój Rzeszowa. To pod Twoimi rządami miasto rozkwitło.

O jego sukcesie świadczą proste liczby: w 2002 r. miasto zajmowało obszar 53 km2, w 2021 r. zaś Rzeszów będzie zajmował aż 126 km2. Rzeszów cieszy się też stale rosnąca liczbą nowych mieszkańców. O ile w 2002 r. miasto zamieszkiwało ich nieco ponad 159 tys., o tyle w 2020 r. ich liczba wzrosła do prawie 200 tys. Rzeszów jest wreszcie miastem przyciągającym biznes. To tutaj swoje główne siedziby mają znane i cenione na rynku międzynarodowym firmy z sektora informatycznego: ASSECO Poland S.A., SoftSystem Sp. z o.o., Ideo Sp. z o.o., G2A.Com. Inni znaczący dla miasta przedsiębiorcy to producenci farmaceutyków: Sanofi Aventis Sp. z o.o., ICN Polfa Rzeszów S.A. (grupa VALEANT) czy Chema-ELEKTROMET. To wszystko pokazuje, że w stolicy Podkarpacia żyje się coraz lepiej. To także Twoja zasługa: wytężonej pracy i wizjonerskiego podejścia do kierowania miastem, a także gotowości do współpracy ze wszystkimi, którym rozwój Rzeszowa głęboko leży na sercu: bez oglądania się na przekonania, czy barwy polityczne.

Drogi Przyjacielu,

decyzję o rezygnacji z funkcji Prezydenta Miasta Rzeszowa przyjmujemy ze zrozumieniem, ale też nieukrywanym żalem. Głęboko wierzymy , że Twoim następcom nie zabraknie pracowitości i wytrwałości, że Rzeszów pod ich kierownictwem będzie dalej rozkwitał, a odważne i innowacyjne inwestycje, jak chociażby projekt budowy jednoszynowej kolejki miejskiej, zostaną zrealizowane.

 

 

 

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor