Z naszych miast

W dniach 20-21 czerwca w Białymstoku obchodzono święto miasta


22 czerwca 2020

Na Rynku Kościuszki można było obejrzeć plenerowe wystawy fotograficzne, krótkie spoty promujące Białystok i pozdrowienia nagrane przez miasta partnerskie. Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie obchodzono tradycyjnych Dni Miasta Białegostoku.

W Weekend na Rynku Kościuszki nie odbywały się żadne koncerty. Na ekranie były emitowane spoty przedstawiające miasto i jego najpiękniejsze miejsca, oraz życzenia z miast partnerskich. Natomiast w sobotę i niedzielę odbył się Jarmark przed Ratuszem, gdzie można było kupić produkty spożywcze i przemysłowe.

– Święto Białegostoku to święto nas wszystkich, bo każdy z nas buduje historię tego miasta. W tym wyjątkowym czasie życzę, aby każdy z nas czuł się tutaj jak najlepiej, bo jest to najpiękniejszy zakątek na ziemi – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Weekendową nowością na Rynku Kościuszki były napisy z hasztagiem Białystok (#BiałystokTakBlisko, #♥Białystok) wyświetlane po zmroku. W centrum miasta można było także zobaczyć wystawy: „30 lat samorządności Białegostoku” i „Solidarnie ku wolności”. O święcie przypominały też okolicznościowe napisy wyświetlane na białostockich autobusach, a także odświętnie udekorowane miasto.

Źródło: www.bialystok.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor