Aktualności

W samorządach siła – spotkanie prezydentów miast Unii Metropolii Polskich

Cofnij

22 marca 2023

Prezydenci największych polskich miast podczas Zarządu i Rady Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza podsumowali działania fundacji i samorządowe za rok 2022. – W tych ostatnich latach, w ostatnich miesiącach widać było, że nie ma w Polsce takiego problemu, który nie byłby przerzucany przez rządzących na samorządy. Żaden z tych obszarów nie jest obszarem naszej podstawowej działalności, wszędzie tam samorządy stawały na wysokości zadania, wszędzie tam staraliśmy się pomagać naszym mieszkańcom. To jest nasz obowiązek. – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i przewodniczący Rady UMP.

Ostatnie lata to dla samorządów same wyzwania: pandemia COVID-19, przyjmowanie ukraińskich uchodźców do Polski, energetyka, sprawa węgla, edukacja. Podczas Rady Unii Metropolii Polskich prezydenci podsumowali wszystkie te zagadnienia i obradowali na temat najpilniejszych tematów, które zdominują 2023 rok.

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..