Portale

Wakacje w mieście? To nie problem, ale w reżimie sanitarnym, Rzeczpospolita z 23 czerwca 2020 r.


25 czerwca 2020

Tekst: Janina Blikowska

Mimo pandemii wiele samorządów zorganizuje latem zajęcia dla uczniów. Jednak grupy będą mniej liczne, a uczestników będzie obowiązywał reżim sanitarny.

– Ze względu na epidemię i obowiązujące ograniczenia będzie to edycja inna od pozostałych. Zapewnimy jednak maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. To nasz absolutny priorytet – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

W Warszawie w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych (szkoły które prowadzą turnusy w ramach akcji „Lato w mieście”) na dzieci czeka ponad 35 tysięcy miejsc. Ze względu na wytyczne sanitarne, grupy będą liczyły tylko 12-14 uczestników. (...) Także we Wrocławiu szkoły jak co roku przygotowują się do przedstawienia oferty letniej dla dzieci. – Z danych przekazanych przez szkoły wynika, że w tym roku jest mniejsze zainteresowanie taką formą opieki. Zamiast kilkunastu tysięcy miejsc w szkołach, które były oddawane co roku do dyspozycji rodziców, w tym roku będzie ich tylko 3,5 tys. – mówi Anna Bytońska z wrocławskiego ratusza...

Z całym artykułem można się zapoznać na stronie www.rp.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor