Z naszych miast

Warszawa: Chopin znów zabrzmi w Łazienkach Królewskich

Cofnij

17 maja 2024

Już w najbliższą niedzielę startuje 65. sezon plenerowych Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich. Bezpłatne recitale fortepianowe odbywać się będą w każdą niedzielę od 19 maja do 29 września, a ponadczasowe utwory Fryderyka Chopina wykonają najlepsi pianiści z Polski i ze świata.

Koncerty Chopinowskie już od 65 lat są jednym z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych w stolicy. W sezonie Łazienki Królewskie odwiedza nawet 120 000 osób chcących posłuchać utworów Fryderyka Chopina w wyjątkowych aranżacjach i otoczeniu natury.

Wyjątkowa inauguracja

Jubileuszowy sezon koncertów zainauguruje Krzysztof Jabłoński – wybitny polski pianista, kameralista i profesor, który wystąpi 19 maja, o godz. 12:00. A po południu, o godz. 16:00, zagra Leonora Armelini – włoska pianistka i laureatka V nagrody na XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Tegoroczne koncerty inauguracyjne uświetni obecność orkiestry Sinfonia Varsovia. Warszawska orkiestra pod batutą Marty Kluczyńskiej wykona wspólnie z pianistami największe utwory Fryderyka Chopina. 

Wstęp na wszystkie niedzielne Koncerty Chopinowskie jest bezpłatny. Cykl jest współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy. 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na: estrada.com.pl. 

 

Źródło: um.warszawa.pl

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..