Z naszych miast

Warszawa: Sportowy wypoczynek w centrum miasta

Cofnij

11 lipca 2024

Korty tenisowe, tor przeszkód i przestrzeń wypoczynkowa – tak zaplanowano Rodzinną Strefę Sportu przed Pałacem Kultury i Nauki. Wszystkie atrakcje są bezpłatne i dostępne do 29 września.

- Serdecznie zapraszam warszawianki i warszawiaków do odwiedzenia Rodzinnej Strefy Sportu przed Pałacem Kultury i Nauki. Przestrzeń, którą stworzyła Aktywna Warszawa, to idealne miejsce, by aktywnie i w rodzinnym gronie spędzić wakacyjny czas, ale i odkryć nowe sportowe pasje. Przyjdźcie i bawcie się sportem w samym sercu Warszawy! – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W Rodzinnej Strefie Sportu znajduje się m.in. boisko do gry w koszykówkę 3x3 oraz stoły do tenisa stołowego. Na miejscu zbudowano też specjalny tor przeszkód do wyzwań gimnastycznych. W sobotę i niedzielę odbywają się bezpłatne treningi i szkolenia, których zakres dostosowany jest do wieku i umiejętności uczestników. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie: sport.um.warszawa.pl.

W weekendy w Rodzinnej Strefie Sportu można korzystać także z mobilnego kortu tenisowego. Pograć w tenisa będzie można w weekendy: 5-7 lipca, 12-14 lipca, 2-4 sierpnia, 9-11 sierpnia, 16-18 sierpnia oraz 23-25 sierpnia. Na miejscu czekają profesjonalni instruktorzy i wypożyczalnia sprzętu.

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..