Ogólne

Webinarium: Finansowe bezpieczeństwo JST – socjotechnika na usługach oszustów


7 grudnia 2021

Unia Metropolii Polskich razem z Bankiem Millennium zapraszają na webinarium o przeciwdziałaniu coraz powszechniejszym i bardziej wyszukanym próbom wyłudzeń w świecie cyfrowym. Webinarium odbędzie się 15 grudnia 2021 r. o godz. 12:00 na platformie ClickMeeting.

 

Kilkanaście ostatnich miesięcy to czas przyśpieszonej cyfryzacji procesów pozwalających na zachowanie ciągłości w najważniejszych obszarach naszego życia. Wzrost udziału kanałów cyfrowych w wielu aspektach naszej codzienności dotyczy wszystkich  - urzędów, przedsiębiorstw, instytucji publicznych oraz osób prywatnych.

Dynamika tej transformacji dla części z nas jest przyśpieszeniem naturalnego procesu, rozpoczętego długo wcześniej, a dla innych wymuszonym biegiem w zupełnie nowym otoczeniu. Niezależnie od indywidualnie postrzeganego tempa zmian,  kluczowe jest zbudowanie świadomości o potencjalnych zagrożeniach związanych z cyfrowymi procesami.

Spotkanie jest adresowane do wszystkich Jednostek Samorządu Terytorialnego, miejskich spółek, instytucji zdrowia, edukacji i kultury. Te organizacje w ostatnim czasie są szczególnie chętnie obierane za cel przez cyberprzestępców. Dlatego Bank Millennium w szczególności zaprasza osoby odpowiedzialne w tych organizacjach za księgowość, płatności i obsługę serwisów bankowości internetowej.

Webinarium wraz z częścią otwartą  w trakcie której uczestnicy będą mogli zadawać nurtujące ich pytania,  zaplanowane jest dla szerokiego grona odbiorców

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja