Z naszych miast

Wrocław: Budzik odlicza czas do wyborów #NieŚpijBoCięPrzegłosują

Cofnij

29 września 2023

I do Wrocławia zawitał nasz budzik! Przy Barbarze na ulicy Świdnickiej stanął 3-metrowy budzik, który odmierza czas do wyborów. To element inicjatywy profrekwencyjnej: Nie śpij, bo Cię przegłosują! Dodatkowo przez cały weekend działa punkt informacyjny.

Instalacja, jaka stanęła na ulicy Świdnickiej, już od kilkunastu dni podróżuje po największych miastach Polski i przypomina o wyborach parlamentarnych, które na 15 października. Po Gdańsku, Warszawie i Poznaniu przyszedł czas na Wrocław. Ogromny budzik przez najbliższe trzy dni pozostanie w stolicy Dolnego Śląska, skąd wyruszy do kolejnego miasta. Na tym jednak nie koniec, bo tuż obok budzika stanął mobilny punkt Centrum Obsługi Mieszkańca, w którym można dopisać się do rejestru wyborców.

Udział w wyborach to wielki przywilej, ale - tak to czuję - i obowiązek obywatelski, który powinniśmy spełnić, aby zadecydować o przyszłości naszego narodu. - tłumaczy Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia- Właśnie dlatego, aby ułatwić głosowanie wszystkim osobom przebywającym we Wrocławiu, uruchomiliśmy mobilny punkt umożliwiający dopisanie się do rejestru wyborców osobom niezameldowanym we Wrocławiu. Na ulicy Świdnickiej będzie dostępny od dzisiaj do niedzieli, a już w przyszłym tygodniu pojawi się także w innych częściach miasta.

Według aktualnych statystyk liczba osób uprawnionych do głosowania we Wrocławiu wynosi około 500 tysięcy osób. MPWiK wylicza natomiast, że aktualna liczba mieszkańców na podstawie poboru wody to około 870 tysięcy.

- W 2019 r. frekwencja w wyborach parlamentarnych we Wrocławiu wyniosła 71 procent. Pobijmy ten rekord! – apeluje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Źródło: wroclaw.pl

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..