Aktualności

Wyniki konkursu „Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy”

Cofnij

10 czerwca 2024

Dzisiaj poznaliśmy laureatów konkursu, którzy otrzymają środki finansowe przekazane przez Rząd Tajwanu w ramach utworzonego wspólnie z Unią Metropolii Polskich im Pawła Adamowicza grantu o nazwie Polskie Miasta Ukrainie - Tajwański Funduszu Grantowy wesprą działania NGO i samorządu. Zostaną przeznaczone na rzecz osób z Ukrainy, które po rosyjskiej inwazji zamieszkały w Polsce. Projekt wesprze działania samorządów i organizacji pozarządowych w pokonywaniu wyzwań w integracji uchodźców wojennych.

Projekt grantowy wesprze polskie samorządy oraz organizacje pozarządowe w pokonywaniu barier w integracji Ukraińców przebywających w naszym kraju i w stworzeniu odpowiednich warunków ewentualnego powrotu uchodźców do rodzinnych miejscowości w Ukrainie.

Grant został utworzony na mocy porozumienia o przekazaniu darowizny przez Rząd Tajwanu. Dokument został podpisany w listopadzie 2023 roku przez Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Ambasador Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce Sharon S. N. Wu. Porozumienie wskazuje Unię Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza jako operatora grantu.

 

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..