Z naszych miast

Wystąpienie UMP ws. udostępnienia danych potrzebnych samorządom do przygotowania projektów budżetów na 2023 r.

Cofnij

24 maja 2022

Miasta Unii Metropolii Polskich zwróciły się do Ministerstwa Finansów o udostępnienie danych potrzebnych samorządom do przygotowania projektów budżetów na 2023 rok oraz WPF.

UMP argumentuje swoją prośbę brakiem dostępu do danych takich jak:  struktura podatników, wysokość ich dochodów oraz miejsce zamieszkania. Dysponuje nimi jedynie Ministerstwo Finansów, a miasta UMP nie mają możliwości pozyskania potrzebnych danych w inny sposób.

" Z uwagi na powyższe oraz w związku z rozpoczęciem przez sektor samorządowy procesu planowania budżetowego na rok 2023, uprzejmie proszę o udostępnienie wstępnych (prognozowanych co najmniej na lata 2023-2025) kwot/udziałów poszczególnych miast Unii Metropolii Polskich w:
• podatku PIT,
• wysokości części rozwojowej subwencji ogólnej (rekompensującej ubytki w budżetach JST w związku z wprowadzeniem Polskiego Ładu),
• wysokości wpłat do budżetu państwa na rzecz subwencji ogólnej w części równoważącej (tzw. Janosikowe).
Wnioskujemy o przekazanie danych do 15 lipca br."

Całość pisma skierowanego do Ministerstwa Finansów dostępna jest poniżej.

Do pobrania


X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..