Już po raz dziesiąty w gronie Sekretarzy Gmin, Miast, Powiatów i Województw z całej Polski oraz przedstawicieli rządu, samorządu, biznesu i wyjątkowej klasy ekspertów reprezentujących przede wszystkim organy nadzoru nad działalnością samorządu i świata nauki, spotkamy się w Warszawie by rozmawiać o wyzwaniach i kierunkach rozwoju samorządu terytorialnego.
W tym roku będziemy poruszać najważniejsze tematy z obszarów:
- zarządzania jednostką samorządu terytorialnego,
- planowania i realizacji powierzonych jej działań,
- ochrony ludności i obrony cywilnej,
- cyberbezpieczeństwa i cyfryzacji w JST, CRU i KSeF,
- prawa i prawidłowego stosowania przepisów,
- współpracy pomiędzy organami nadzoru, jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami rządowymi, jak również społecznością lokalną.
Krajowy Kongres Sekretarzy to przestrzeń do wymiany doświadczeń. Patronat nad wydarzeniem objęła Unia Metropolii Polskich.
Więcej informacji o programie, prelegentach i możliwościach wzięcia udziału w wydarzeniu na stronie Kongresu - https://kongressekretarzy.pl/kongres-2026/

