X edycja Krajowego Kongresu Sekretarzy

Cofnij

X edycja Krajowego Kongresu Sekretarzy

9 kwietnia 2026

Kompetencje. Odpowiedzialność. Współpraca. Innowacje. Samorząd przyszłości zaczyna się dziś - pod takim hasłem już 19-20 maja spotkamy się w Warszawie.

Już po raz dziesiąty w gronie Sekretarzy Gmin, Miast, Powiatów i Województw z całej Polski oraz przedstawicieli rządu, samorządu, biznesu i wyjątkowej klasy ekspertów reprezentujących przede wszystkim organy nadzoru nad działalnością samorządu i świata nauki, spotkamy się w Warszawie by rozmawiać o wyzwaniach i kierunkach rozwoju samorządu terytorialnego.

W tym roku będziemy poruszać najważniejsze tematy z obszarów:

  • zarządzania jednostką samorządu terytorialnego,
  • planowania i realizacji powierzonych jej działań,
  • ochrony ludności i obrony cywilnej,
  • cyberbezpieczeństwa i cyfryzacji w JST, CRU i KSeF,
  • prawa i prawidłowego stosowania przepisów,
  • współpracy pomiędzy organami nadzoru, jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami rządowymi, jak również społecznością lokalną.

Krajowy Kongres Sekretarzy to przestrzeń do wymiany doświadczeń. Patronat nad wydarzeniem objęła Unia Metropolii Polskich.

Więcej informacji o programie, prelegentach i możliwościach wzięcia udziału w wydarzeniu na stronie Kongresu - https://kongressekretarzy.pl/kongres-2026/