Z naszych miast

Zapłać spojrzeniem


30 stycznia 2021

Wrocław od wielu lat z powodzeniem wdraża filozofię miasta smart city, miasta, które poszukuje nowych technologii dla podniesienia komfortu i jakości życia. Spółka PayEye z Wrocławia pierwsza na świecie opracowała pełny ekosystem płatniczy oparty o biometrię tęczówki oka. 

Płacąc payeye nie potrzebujesz portfela, karty płatniczej, zegarka czy telefonu, wystarczy tylko jedno spojrzenie.

To polski fintech, który wprowadza pierwszy na świecie tak bezpieczny, wygodny i kompletny system płatniczy opierający się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka. Spółka PayEye jest małą instytucją płatniczą działa pod nadzorem KNF i jako pierwsza na świecie wprowadza takie rozwiązanie komercyjnie.

W 2020 r. firma przystąpiła do miejskiego programu MOZART pilotowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie. PayEye realizuje w nim projekt zatytułowany: "Dźwięk spojrzenia - stworzenie innowacyjnego systemu spersonalizowanego sygnału dźwiękowego z wykorzystaniem cyfrowej identyfikacji i konwersji danych biometryczych tęczówki oka wraz z opracowaniem dźwiękowego loga PayEye".

Pilotażowo dostępny jest w blisko 100 miejscach

 są to m.in.: restauracje, kawiarnie, sklepy spożywcze, punkty usługowe, stacje benzynowych oraz myjnie samochodowe. Liczba miejsc stale rośnie.

youtu.be/rBBUmTdiZA0

 

Źródło:

www.wroclaw.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor