Edukacja

Znamy Rowerową Stolicę Polski 2024!

Cofnij

5 lipca 2024

Biała Podlaska, niewielkie miasto na Lubelszczyźnie, po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł Rowerowej Stolicy Polski, wyprzedzając 148 innych samorządów z całego kraju. Sukces ten jest owocem zaangażowania mieszkańców, którzy intensywnie kręcili kilometry w ramach szóstej edycji ogólnopolskiej rywalizacji zorganizowanej przez miasto Bydgoszcz. Patronem honorowym całej akcji była Unia Metropolii Polskich.

Sukces Białej Podlaskiej

Rywalizacja, która zakończyła się 30 czerwca, była niezwykle intensywna. Uczestnicy musieli zainstalować w telefonie aplikację Aktywne Miasta i rejestrować swoje rowerowe treningi. Łącznie, wszyscy biorący udział w konkursie przejechali ponad 14 milionów kilometrów, co stanowi rekord w historii tej inicjatywy. Mieszkańcy Białej Podlaskiej pokazali, że ich zaangażowanie i miłość do rowerów nie mają sobie równych.

Imponujące Statystyki

W tegorocznej edycji udział wzięło aż 70 026 uczestników, reprezentujących 149 samorządów, w tym 53 miasta i 96 gmin. Dzięki ich wysiłkom udało się pobić zeszłoroczny rekord, przejeżdżając wspólnie o milion kilometrów więcej niż w 2023 roku. W kategorii miast to Biała Podlaska była liderem, a wśród gmin również dominowały samorządy z Lubelszczyzny.

 

Rafał Szczepkowski

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..