Aktualności

Banksy w Ukrainie. Opublikował wideo ze swojej wizyty

Cofnij

18 listopada 2022

Tajemniczy artysta znany na całym świecie jako Banksy odwiedził Ukrainę. Jest autorem siedmiu ukraińskich murali. W mediach społecznościowych przybliżył kulisy swojej wizyty w Ukrainie — w Kijowie i zniszczonych miejscowościach jak Irpień i Borodzianka.

Związany ze sceną street-artową w Bristolu, Banksy, którego tożsamość od lat pozostaje nieznana, potwierdził niedawno to, że jest autorem ukraińskich murali. W rozmowie z "The Art Newspaper" potwierdził, że odwiedził Ukrainę — w tym Kijów, Borodziankę oraz Irpień.

https://www.instagram.com/reel/ClEaVDJOPaM/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Dziewczynka robiąca akrobacje na zburzonej ścianie, kobieta w szlafroku i masce przeciwgazowej, starszy mężczyzna w wannie na ścianie zrujnowanego bloku, w miejscu, gdzie kiedyś była łazienka — to trzy z siedmiu murali, jakie brytyjski artysta uliczny stworzył niedawno w Ukrainie.

To pierwsze od roku prace Banksy'ego, ale już wcześniej artysta wspierał Ukrainę. W marcu wydruk przedstawiający jeden z jego najsłynniejszych antywojennych murali "CND Soldiers" został sprzedany na aukcji za 106 505 dol., a pieniądze przekazano dla szpitala dziecięcego w Kijowie.

Źródło: Banksy IG, Onet.pl

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..