Aktualności

Czy Polsce potrzebna jest Krajowa Strategia Rowerowa?

Cofnij

22 kwietnia 2024

Największe miasta w Polsce stają się coraz bardziej przyjazne dla pasjonatów dwóch kółek! Dzięki różnorodnym akcjom organizowanym przez miasta, mieszkańcy coraz chętniej wybierają rower jako swój ulubiony środek transportu, a efekty tej zmiany są już widoczne na ulicach.

Wypożyczalnie rowerów miejskich to tylko część rozwiązania! Pomysłów na uczynienie miast bardziej przyjaznymi dla rowerzystów jest mnóstwo: od rozbudowy infrastruktury rowerowej po kampanie promocyjne i edukacyjne. 

Rower jako środek transportu zyskuje na znaczeniu, wpływając nie tylko na zdrowie mieszkańców , ale także na zrównoważony rozwój i jakość życia w naszych miastach. Jesteśmy w punkcie, w którym konieczne jest strategiczne podejście do infrastruktury, bezpieczeństwa oraz promocji kultury rowerowej.

Krajowa Strategia Rowerowa ma za zadanie podnieść znaczenie kwestii rowerowych na wyższy poziom w Polsce, co przyczynia się do rozwoju świadomości społecznej na temat korzyści płynących z korzystania z roweru.

Rafał Szczepkowski

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..