Portale

Dulkiewicz, Trzaskowski, Truskolaski i inni. Z okazji 30-lecia samorządów rozmawiają, jak radzą sobie z epidemią. Gazeta Wyborcza 27 maja 2020 r.


27 maja 2020

Okazja najlepsza z możliwych. Dziś przypada 30. rocznica powstania polskich samorządów. Ich przedstawiciele porozmawiają głównie o tym, jak sobie radzą z kryzysem wywołanym przez epidemię koronawirusa. Ale słychać także sporo głosów krytycznych pod adresem rządu i prezydenta.

Tekst: Małgorzata Bujara

Mikołaj Chrzan, wicenaczelny Gazety Wyborczej przypomina na początek: - Równo 30 lat temu, 27 maja, odbyły się pierwsze w Polsce wybory do samorządu terytorialnego. Wyjaśnia, że tematem dzisiejszej debaty będzie walka z epidemią koronawirusa. Gośćmi są przedstawiciele sześciu polskich samorządów. Ale zanim przejdziemy do tematów dotyczących walki z epidemią, chwila wspomnień dotyczących pierwszych wyborów do samorządów, które odbyły się w 1990 roku. Pierwsze pytanie skierowane jest do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. I dotyczy wspomnień z wyborów sprzed 30 lat...

Cały artykuł jest dostępny na stronie www.wyborcza.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor