Aktualności

Dziękujemy za 21 lat współpracy!

Cofnij

21 marca 2024

W dniu wczorajszym podczas posiedzenia Rady Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza przeżyliśmy wszyscy bardzo wzruszający moment. Podziękowaliśmy za współpracę i wspaniałe 21 lat prezydentury w Krakowie prof. Jackowi Majchrowskiemu. Panie Prezydencie, jeszcze chwilka z nami, a w sercach na zawsze! Dziękujemy.

"W bieżącym roku dobiega końca ponad 20-letnia służba prof. Jacka Majchrowskiego jako Prezydenta Miasta Krakowa. Z tej okazji, w imieniu wszystkich Prezydentów reprezentujących Unię Metropolii Polskich, chcielibyśmy podziękować mu - za to, co zrobił dla swojego miasta, ale także dla idei samorządności w Polsce oraz życzyć wszystkiego najlepszego na przyszłość.

          

Szanowny Panie Prezydencie, 

Drogi Jacku.

 

          Kiedy 21 lata temu zaczynałeś kierować Krakowem, wybrany głosami lokalnej większości, chyba nikt z nas, ani Ty osobiście – nie myśleliśmy, że ta służba potrwa tak długo, że będzie tak bardzo wymagająca, ale jednocześnie, że da Ci tak wiele satysfakcji i przyniesie tyle zmian w Twoim ukochanym mieście. 

          To były lata ciężkiej pracy, pokonywania trudności, ale też realizacji śmiałych wizji i rozwoju Krakowa. Pięknie to przedstawia wydawnictwo podsumowujące ten okres, zatytułowane: „Miasto zmian, Kraków 2002-2024” – Tobie dedykowane.

          W czasie, kiedy Ty pełniłeś zaszczytną funkcję Prezydenta, miasto dokonało ogromnego skoku cywilizacyjnego, za który jesteś powszechnie podziwiany. W telegraficznym skrócie: to wzrastająca liczba mieszkańców (jak wiemy, nie wszędzie to się udaje), imponująca rozbudowa sieci komunikacyjnych: linii tramwajowych i autobusowych, ścieżek rowerowych, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej; ponad dwukrotny wzrost powierzchni terenów zielonych. Te liczby robią wrażenie. Na pewno można powiedzieć, że wprowadziłeś Kraków w XXI wiek krokiem marszowym. Dodatkowo imponuje praktyczne zredukowanie stopy bezrobocia, inwestycje w nieruchomości komunalne oraz opracowanie planów zagospodarowania przestrzennego. Widać tu rękę dobrego gospodarza.

          Wiemy, że nie wszystko co chciałeś, udało się zrealizować. Pamiętamy o Twoich marzeniach dotyczących organizacji Zimowej Olimpiady, ale może następcy pójdą Twoimi śladami i jeszcze doczekasz tego wydarzenia w swoim mieście. Będziesz na nim gościem honorowym. Życzymy Ci tego z całego serca.

          Tymczasem chcemy Ci serdecznie podziękować za ogromne zaangażowanie i wkład w ideę samorządności w naszym kraju. Jesteś przykładem doskonałego menedżera, zarządzającego ogromnym budżetem, inwestycjami, ale także nie tracącego z oczu zwykłych ludzi, mieszkańców i Twoich wyborców, o których troszczyłeś się przez te wszystkie lata, a oni doceniali to wybierając Cię na kolejne i kolejne kadencje.

          Pozostajesz wzorem samorządowca, gospodarza miasta, z troską podchodzącego do wszelkich problemów i umiejącego je rozwiązywać. 

          Byłeś też aktywnym działaczem naszej Unii Metropolii Polskich, bo jak mało kto – rozumiesz i doceniasz wartość samorządu. Chcielibyśmy, aby Twoja wiedza oraz doświadczenie służyły kolejnym pokoleniom.

          Za chwilę zaczniesz żyć innym życiem, będzie trochę mniej trosk i problemów, zapewne Twoja rodzina bardzo się z tego ucieszy, ale mamy nadzieję, że będziesz nas wspierał, tak jak zawsze to robiłeś.

          Dziękujemy Ci za wszystko. Trzymaj się w dobrym zdrowiu."

 

 

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..