Z naszych miast

Powraca Wielki Test Wiedzy o Warszawie!

Cofnij

19 maja 2023

Po czterech latach przerwy powraca Wielki Test Wiedzy o Warszawie. Na uczestników wydarzenia, które odbędzie się 3 czerwca 2023 r., będzie czekać 60 pytań z historii, ale też z życia współczesnej Warszawy. Zapisy już trwają!

Nie ma chyba drugiego miasta w Polsce, które budziłoby takie emocje, jak Warszawa. Ani takiego, od nazwy którego powstałaby nazwa pełnoprawnej dziedziny wiedzy – varsavianistyki. Dlatego już 3 czerwca o godz. 11:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej 50/52 odbędzie się Wielki Test Wiedzy o Warszawie. Uczestnicy w ciągu 60 minut będą opowiadać na 60 pytań zamkniętych.

Pulę pytań do testu stworzyli dziennikarze Gazety Wyborczej Warszawa, swoje propozycje przedstawili również reprezentanci instytucji współtworzących konkurs.  

Zapisy do tegorocznej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Warszawie potrwają maksymalnie do 28 maja. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Chętni mogą zapisywać się przez specjalny formularz.  

Kto może wziąć udział?

Wielki Test Wiedzy o Warszawie jest przede wszystkim przeznaczony dla miłośników miasta, jego historii i życia. Uczestnicy powinni posiadać wiedzę nie tylko o wydarzeniach z przeszłości, ale także z dziedziny warszawskiego sportu czy kultury.

Na najlepszych uczestników czekają nagrody finansowe: 1. miejsce – 2 tys. zł, 2. miejsce – 1,5 tys. zł, 3. miejsce – 1 tys. zł.

Poprzednie edycje wydarzenia odbyły się w 2018 i 2019 r. Organizatorem testu jest Gazeta Wyborcza Warszawa, partnerem głównym Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerem wydarzenia Muzeum Warszawy.

 

Źródło: (um.warszawa.pl)

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..