Z naszych miast

"Przewidzieć nieprzewidywalne. Wprowadzenie do metod prognozowania”

Cofnij

25 marca 2024

Zastanawialiście się jak przewidzieć przyszłość i jak robią to inni? 27 marca w Warszawie odbędzie się seminarium „Przewidzieć nieprzewidywalne. Wprowadzenie do metod prognozowania”.

Zaczynamy wykładem o sztucznej inteligencji. Następnie zapoznamy się z przykładami prognozowania w konkretnych tematach, takich jak demografia, klimat, transport i budżet. Dowiemy się więcej o wybranych metodach: megatrendy, scenariusze, PEEST/STEEP, SWOTC/TCOWS, foresight. Seminarium zwieńczy wykład „Od lekkiej paniki do podstaw statystyki”.

 

Kiedy: 27 marca, godz. 9:00-16:00.

 

Link do transmisji: www.youtube.com/watch

 

Pełny program wydarzenia -> www.facebook.com/photo/

 

Wydarzenie jest organizowane przez Urząd m.st. Warszawy, Urząd Statystyczny w Warszawie oraz Uniwersytet Warszawski. Patronat nad nim objęło Polskie Towarzystwo Statystyczne.

 

Seminarium jest jedną z aktywności mającą na celu rozwój kompetencji członków Korpusu analityków Urzędu m.st. Warszawy, powołanego przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego w 2021 roku. Korpus jest siecią ponad 40 pracowników zajmujących się analityką, reprezentujących biura i urzędy dzielnic.

 

Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich chętnych

Poruszana tematyka rzadko jest przedmiotem otwartych wydarzeń. Jednocześnie jest to temat bardzo aktualny z uwagi na wynikającą z reformy planowania przestrzennego konieczność opracowania nowych strategii rozwoju gmin. Jest to zatem unikatowa okazja do poszerzenia wiedzy przez pracowników samorządowych. 

 

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..