Z naszych miast

„Przewodnicy Inspiracji” – spacery tematyczne po Lublinie


27 lipca 2020

Trwają wakacje, a to najlepszy czas na odkrycie Lublina po raz pierwszy lub zupełnie na nowo. Wszystkie osoby chcące poznać Lublin lepiej, zapraszamy do udziału w spacerach tematycznych prowadzonych przez „Przewodników Inspiracji”. Osoby wyróżnione tym tytułem pokazują Lublin w oparciu o swoje autorskie i unikatowe oferty.

Obecnie w ofercie lubelskich „Przewodników Inspiracji” znajduje się już 51 propozycji spacerów tematycznych prowadzonych przez 23 przewodników, część z nich jest możliwa również w języku angielskim, niemieckim, francuskim. Wachlarz tematyczny spacerów obejmuje zarówno szlaki klasyczne, prezentujące główne zabytki, historię oraz dziedzictwo kulturowe miasta, jak i np. podążające śladami lubelskich Żydów, zorientowane na lubelską architekturę, kuchnię, związki ze słynnymi postaciami czy miejscami mniej znanymi. Są też spacery rowerowe i fotograficzne, a nawet paramilitarne.

- Trwają wakacje, a to najlepszy czas na odkrycie Lublina po raz pierwszy lub zupełnie na nowo. Wszystkie osoby chcące poznać Lublin lepiej, zapraszamy do udziału w spacerach prowadzonych przez naszych lubelskich „Przewodników Inspiracji”. Osoby wyróżnione tym tytułem pokazują Lublin w oparciu o swoje autorskie i unikatowe oferty - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

„Przewodnicy Inspiracji” to program od 2018 roku realizowany przez Miasto, w którym pasjonaci historii oferują różnorodne tematycznie spacery po Lublinie. Głównym celem tego programu jest wzmocnienie wizerunku Lublina, jako miasta niepowtarzalnego, pełnego inspiracji i cechującego się osobliwym klimatem. Osoby, które otrzymują tytuł Przewodnika Inspiracji są wybierane podczas trzyetapowego procesu weryfikacji prowadzonego przez zespół ekspertów. To gwarantuje najwyższą jakość i profesjonalizm w przybliżaniu historii i dziedzictwa miasta, ale też zachęca do odkrywania Lublina na nowo w oparciu o unikatowe, oryginalne oferty. Koncepcja Programu „Przewodnik Inspiracji” wynika z założeń przyjętych w Strategii Rozwoju Turystyki Miasta Lublin do 2025 roku oraz Strategii Marki Lublin.

Wszystkie spacery tematyczne „Przewodników Inspiracji” oraz sylwetki przewodników opisane zostały na stronie internetowej przewodnik.lublin.eu. Tam też można dokonywać rezerwacji wybranego przez siebie spaceru.

Źródło: www.lublin.eu

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor