Z naszych miast

Samorządowy Kongres Klimatyczny w Łodzi już w maju! Frans Timmermans gościem specjalnym

Cofnij

17 kwietnia 2023

II Samorządowy Kongres Klimatyczny w Łodzi odbędzie się w dniach 17-19 maja 2023 r. w kompleksie EC1 Łódź. Uczestnicy wydarzenia będą dyskutować o globalnych i unijnych politykach klimatycznych, sytuacji samorządów, kryzysie energetycznym, kosztach przeprowadzania zmian i o konkretnych rozwiązaniach, które można zaimplementować w najbliższej przyszłości.

Gościem honorowym wydarzenia będzie Frans Timmermans, wiceprzewodniczący wykonawczy Komisji Europejskiej, odpowiedzialny za wdrażanie Europejskiego Zielonego Ładu. Podczas wizyty wiceprzewodniczącego odbędzie się również Rada Unii Metropolii Polskich, na którą zaproszono inne organizacje samorządowe.

Tematami II edycji Samorządowego Kongresu Klimatycznego będzie debata w szerokim gronie ekspertów na temat rozwiązań najbardziej palących problemów związanych z ekologią, energetyką i zrównoważonym rozwojem.

Źródło: lodz.pl

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..