Z naszych miast

Sawanna i podziemne zoo w Łodzi

Cofnij

2 kwietnia 2024

Po sukcesie Orientarium, łódzki ogród ZOOlogiczny rozpoczyna kolejne wielkie inwestycje. Jeszcze w tym roku ruszą prace na budowie 3 hektarowej Sawanny oraz jedynego w Polsce podziemnego ZOO!

Sawanna to projekt, który połączy na trzech ogromnych wybiegach kilka gatunków Afryki, między innymi zebry, żyrafy i afrykańskie ptaki. Podziemne ZOO natomiast umożliwi poznawanie zwierząt, które na co dzień żyją pod powierzchnią. 

Mijają prawie 2 lata odkąd otworzyliśmy nowoczesny pawilon Orientarium. Myślę, że nikt nie ma wątpliwości, że ta inwestycja wyraźnie zwiększyła ruch turystyczny w całej Łodzi. W ciągu tych dwóch lat Orientarium odwiedziło ponad 2,5 miliona osób. Nasz ogród stał się jednym z najnowocześniejszych w Europie mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Sawanna - gatunki Afryki na wspólnych wybiegach

Teren Sawanny zostanie podzielony na trzy strefy, a wybiegi będą się wzajemnie przenikać. Zwiedzający skorzystają ze specjalnych kładek, pod którymi będą przechodzić zwierzęta. To właśnie dzięki nim goście ZOO będą mieli wrażenie, że różne gatunki zwierząt są niemal na wyciagnięcie ręki i poczują się jak na afrykańskim safari. Trasa zwiedzania sawanny będzie przebiegać przez punkty widokowe na różnych wysokościach, co pozwoli na lepszą obserwację interakcji między połączonymi gatunkami.

Chcemy aby na wspólnym wybiegu zamieszkały zebry, żyrafy, gazele oraz strusie. W części „półpustyni” ich sąsiadami będą, kudu małe, dikdiki, guźce, mangusty oraz adaksy. W ramach inwestycji powstanie także woliera ptaków afrykańskich. Przebywać w niej będą m.in. dławigady, marabuty, sekretarze, dzioborożce abisyńskie  – zapowiada Tomasz Jóźwik z zarządu łódzkiego ZOO

 

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..