Z naszych miast

Warszawa sprząta ulice wodą z basenów

Cofnij

6 sierpnia 2020

Zamiast zrzutu do kanalizacji, woda została zatankowana do pojazdów służb oczyszczania miasta, które nocami sprzątały warszawskie ulice.W ten sposób udało się umyć prawie 800 km stołecznych ulic. Koncepcja wykorzystania wody z basenów do porządków w mieście wspiera ideę ekologicznego gospodarowania wodą.

Sprzątanie ulic, to prace prowadzone w stolicy na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta co noc. Każda z 1300 km jezdni porządkowana jest przynajmniej raz na tydzień. Harmonogram czyszczenia ulic znajduje się w kalendarzu na stronie http://zom.waw.pl/ulice/kalendarz-sprzatania.

 

Wykorzystywanie wody z basenu do porządków po raz pierwszy odbyło się w kwietniu, kiedy to wodą z pływalni przy ul. Jagiellońskiej posprzątane zostały ulice na Pradze-Północ. Od tamtej pory wodę pobrano jeszcze dwukrotnie z basenów znajdujących się w dzielnicy Praga-Południe.

Woda była wypompowywana z basenów w czasie przerwy technologicznej (konserwacyjno-sanitarnej). Zamiast zrzutu do kanalizacji, woda została zatankowana do pojazdów służb oczyszczania miasta, które nocami sprzątały warszawskie ulice. Zmywarki pobrały łącznie 850 m³ wody, co pozwoliło na posprzątanie niemal 800 km jezdni.

Źródło: www.um.warszawa.pl

 

 

 

 

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor
X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..