Media

Zaszczepią nauczycieli, urzędników i kierowców. O ile będzie czym…, Rzeczpospolita, 11 września 2020 r.

Cofnij

14 września 2020

Autor: Janina Blikowska

Przed tegorocznym sezonem samorządy chcą opłacić szczepionki przeciw grypie nie tylko seniorom, ale też pracownikom szkół, przedszkoli czy kierowcom MPK.

– Niezakłócone funkcjonowanie takich spółek jak nasza jest w interesie nas wszystkich, zwłaszcza w czasie pandemii. Dlatego zdecydowałem o umożliwieniu wszystkim pracownikom MPK skorzystania ze szczepienia przeciwko grypie za opłatą 10 zł – zapowiada Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK. I zachęca pracowników do szczepienia.

Seniorzy przed grypową ochroną

Niektóre samorządy od lat oferują takie szczepionki – głównie dla seniorów. Od ub. roku taki program jest realizowany w Poznaniu. – Skierowany jest do mieszkańców i podopiecznych wybranych miejskich jednostek i prowadzonych na zlecenie miasta, jak domy pomocy społecznej, ośrodki dla bezdomnych czy mieszkańców powyżej 60. roku życia – wylicza Joanna Żabierek, rzecznik prezydenta Poznania.

Akcję szczepień przeciwko grypie zaplanowano w Poznaniu we wrześniu, ale pod warunkiem dostępności szczepionek w hurtowniach. A tych na razie brakuje.

Ministerstwo Zdrowia ma potwierdzoną dostawę 1,8 mln szczepionek na grypę z możliwością ściągnięcia kolejnych 200 tys. Jednak te 2 mln preparatów może się okazać niewystarczające.

Z pełną treścią artykułu można zapoznać się na stronie internetowej www.rp.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor