Z naszych miast

Znamy datę 57. edycji Jazzu and Odrą.


26 stycznia 2021

Strefa Kultury Wrocław ogłosiła pierwszą datę z kalendarza festiwali 2021 roku. 57. edycja Jazzu and Odrą rozpocznie się 15 września i potrwa do 19 września. Wydarzenie obejmie szereg koncertów, występy finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową 2020, całonocne jam session oraz wydarzenia towarzyszące. 

– Po wymagającym 2020 roku wracamy na dobrze znane nam tory. Z nadzieją patrzymy w przyszłość, w której cały zaplanowany program ma szansę na realizację, dlatego podjęliśmy decyzję o zmianie daty. We Wrocławiu koniec kwietnia od jakiegoś czasu był zarezerwowany na wielkie święto muzyki jazzowej, ale jesteśmy zgodni z artystami i ich agencjami – nadal wiemy zbyt mało o możliwościach branży koncertowej w okresie wiosennym. Nie chcemy ryzykować i po raz kolejny narażać wszystkich zaangażowanych – w tym naszych odbiorców – na nieustanne zmiany terminu. Jazz nad Odrą to muzycy na scenie i pełna sala, na taką wersję festiwalu jesteśmy gotowi poczekać do września – deklaruje Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Pierwszym koncertem  – zaplanowanym na 15 września – będzie występ składu Marcin Pater Trio, laureata Grand Prix w konkursie na Indywidualność Jazzową 2020. Nową tradycją tego konkursu jest współpraca zdobywcy Grand Prix z dyrektorem artystycznym festiwalu w kolejnym roku. Muzycy z Marcin Pater Trio skorzystają z tej okazji i pierwszego dnia festiwalu wystąpią wspólnie z Leszkiem Możdżerem.

Podczas otwarcia 57. Jazzu nad Odrą wystąpią również powracający do programu festiwalu Brytyjczycy z GoGo Penguin. Do Wrocławia zespół przyjedzie już po wydaniu swojego albumu „GoGo Penguin”, który trafił na półki w czerwcu 2020 r.

Źródło : www.wroclaw.pl

 

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor