Aktualności

Dogrywka: Co powinniśmy wiedzieć o wyborach samorządowych? Poradnik wyborczy

Cofnij

12 kwietnia 2024

21 kwietnia niektóre miasta czeka II tura wyborów. Z miast UMP są to: Kraków, Poznań, Rzeszów i Wrocław. Poniżej znajdziecie wszelkie informacje dotyczące głosowania!

Ci z Was, którzy w poprzednich wyborach (do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej) złożyli wniosek o zmianę miejsca głosowania (jednorazowe dopisanie do spisu wyborców), a nie są zameldowani na pobyt stały w danym mieście czy gminie - aby móc tu głosować muszą złożyć wniosek o zameldowanie na pobyt stały albo o ujęcie w stałym obwodzie głosowania. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu: Zmień stały obwód głosowania lub dopisz się do CRW - Gov.pl - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Warto sprawdzić czy jest się ujętym we właściwym stałym obwodzie głosowania, za pomocą e-usługi udostępnionej przez Ministra Cyfryzacji lub aplikacji mobilnej mObywatel. Tu możecie sprawdzić swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców

W związku z dużą liczbą składanych wniosków o ujęcie w stałym obwodzie głosowania tuż przed samymi wyborami, nie zwlekajcie z tymi czynnościami do ostatniej chwili! Na wydanie decyzji urząd ma 5 dni.

.

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..