Z naszych miast

Koronawirus. Rekrutacja do przedszkoli rusza 16 marca


14 marca 2020

Ustawodawca nie zmienił terminów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach na rok szkolny 2020/21, dlatego rusza ona zgodnie z planem, czyli 16 marca br. - informuje Miasto Białystok.

Rekrutacja do przedszkoli samorządowych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się 16 marca. Wnioski o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej będzie można składać do 25 marca.

Postępowanie rekrutacyjne odbędzie się z wykorzystaniem systemu elektronicznego, w oparciu o kryteria ustawowe i samorządowe. Formularz wniosku dostępny będzie pod adresem naborp-kandydat.vulcan.net.pl/bialystok.

Wnioski, zgodnie z zasadami, wypełniane będą elektronicznie, a po wydrukowaniu i podpisaniu powinny zostać dostarczone do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru.

– W związku z koniecznością zminimalizowania zagrożenia epidemiologicznego, przy wejściu do placówek zostaną ustawione skrzynki, do których rodzice będą mogli wrzucać wnioski rekrutacyjne w zamkniętych kopertach. Zależy nam na tym, aby ograniczyć kontakt między mieszkańcami a pracownikami przedszkoli  – powiedział Rafał Rudnicki, Zastępca Prezydenta Białegostoku.

Potwierdzenie złożenie dokumentów w przedszkolu (skrzynce) rodzice otrzymają na e-maila. Skrzynki będą znajdowały się w holach, przedsionkach placówek. Obok nich będą też leżały druki do wypełnienia. Zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki zaapeluje także do Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzenie rozwiązań prawnych, które umożliwią odbywanie się rekrutacji całkowicie w wersji online (bez konieczności przynoszenia dokumentów).

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych rodzice poznają 22 kwietnia. Warunkiem przyjęcia zakwalifikowanego kandydata będzie potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia dziecka do danej placówki do 28 kwietnia. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 4 maja do godz. 15.00.

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor