Z naszych miast

Kraków. Reaktywacja miejskiej kampanii „Rowerem do pracy”


23 czerwca 2020

Po przerwie spowodowanej epidemią powraca miejska kampania „Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko”. Kampania organizowana jest po raz czwarty przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Celem akcji jest zachęcenie pracowników do korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. Z racji tego, że wielu pracodawców wymaga wciąż świadczenia pracy przez swoich pracowników w formie zdalnej, w pierwszym miesiącu akcji przystąpiło do niej mniej instytucji niż w tamtym roku, czyli ponad 70. Jednak dołączenie do kampanii w kolejnych miesiącach zapowiedziało już ok. 40 przedsiębiorców.

W ubiegłym roku kampanię kończyło ponad 135 pracodawców. W tym roku po raz drugi bierze w niej udział także Urząd Miasta Krakowa. Wyniki przeprowadzonej ankiety w 2019 r. wśród uczestników akcji pokazały, że ponad 20% z nich podróżowało do pracy samochodem przed przystąpieniem do kampanii, z czego ponad 18,5% w charakterze kierowcy! Jak co roku organizatorzy przygotowali mnóstwo upominków dla najaktywniejszych rowerzystów, m.in. kupony do sklepów rowerowych czy sklepów sportowych.

W 2019 r. w każdym miesiącu akcji na rowerze do pracy jeździło średnio 2400 osób.

Źródło: www.krakow.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor