Z naszych miast

Wrocławski Budżet Obywatelski 2020

Cofnij

19 lutego 2020

Do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 413 projektów, z czego 246 stanowią projekty osiedlowe, a 167 to projekty ponadosiedlowe. Zdecydowana większość projektów wpłynęła elektronicznie (408), papierowo wpłynęło 5 wniosków.

Najwięcej projektów złożonych w tegorocznej edycji WBO, podobnie jak w roku ubiegłym, dotyczy kategorii zieleń / rekreacja. Liderami wśród osiedli zgłaszających projekty do tegorocznego WBO są: Muchobór Mały (40 projektów), Stare Miasto (25), Leśnica (24) i Psie Pole-Zawidawie (20).

W najbliższym czasie wszystkie pomysły poddane zostaną ocenie merytorycznej. Zaplanowano też spotkania z liderami, na których będą omawiane ewentualne zmiany lub poprawki. Wszystko po to, aby przygotować listę pomysłów, która zostanie poddana publicznemu, jesiennemu głosowaniu. Liderzy i mieszkańcy są informowani o postępach procedury na bieżąco, mają na nią wpływ i mogą brać w niej aktywny udział.

Pod koniec sierpnia 2020 r. zostanie opublikowana wstępna lista projektów poddanych pod głosowanie, które zaplanowano od 18 września do 5 października. Wówczas mieszkańcy wybiorą, które projekty doczekają się realizacji.

Wrocławski Budżet Obywatelski obok Funduszu Osiedlowego i programu Mikrogranty, jest jednym z kluczowych elementów partycypacyjnego myślenia o budżecie Wrocławia.

Źródło: www.wroclaw.pl

Michał Cyrankiewicz-Gortyński

Redaktor
X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..