Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego w Senacie RP - SAVE THE DATE!

Cofnij

17 maja 2023

Senat RP, Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich organizują 27 maja br. w Warszawie wspólne posiedzenie Senackiego Zespołu Samorządowego i przedstawicieli organizacji samorządowych, pozarządowych oraz instytucji wspierających. Zapraszamy!

Okolicznościowe, wspólne posiedzenie Senackiego Zespołu Samorządowego i przedstawicieli organizacji samorządowych, pozarządowych oraz instytucji wspierających, odbędzie się w Dniu Samorządu Terytorialnego, w sobotę 27 maja br. w godz. 10.00–12.00, w sali 217 Senatu RP.

Głównym celem spotkania w Senacie będzie - po pierwsze - zaprezentowanie raportu na temat stanu samorządu terytorialnego w Polsce, czyli pokazanie, jak zmiany sytuacji prawnej JST w latach 2016–2023, wprowadzane z nieukrywanym zamiarem recentralizacji państwa i osłabienia jego struktur lokalnych i regionalnych, zachodziły zarówno w regulacjach systemowych (finanse, edukacja), jak i doraźnie, w wielu ustawach szczegółowych. Po drugie - zostaną przedstawione konieczne kierunkowe zmiany wypracowane przez różne środowiska (w tym stronę samorządową Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego), które odwrócą negatywne zmiany oraz ograniczą niebezpieczne tendencje ograniczenia samodzielności społeczności lokalnych, zmniejszania ich zasobów finansowych czy ubezwłasnowolnienia samorządów. 

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..