Aktualności

Już są kolejne spoty kampanii informacyjnej ZMP i UMP!


22 maja 2023

Związek Miast Polskich ramię w ramię z Unią Metropolii Polskich kontynuują kampanię informacyjną, która pokazuje lokalne problemy miast i wskazuje bezpośrednie związki obecnej sytuacji gospodarczej z działaniami rządu. W marcu br. rozpoczęliśmy kampanię w postaci animowanego spotu „Na tropie uników i powiązań” – odcinek 1 „Nasze drogie ciepło”. Właśnie powstały dwa kolejne spoty – odcinek 2 "Pstryczek od rządu, czyli nasz drogi prąd oraz odcinek" oraz 3 "Pstryczek od rządu i po kasie".

Celem kampanii informacyjnej Związku Miast Polskich (ZMP) i Unii Metropolii Polskich (UMP) jest dotarcie z prawdziwą informacją, w jak najprostszy sposób, do każdego mieszkańca polskich miast na temat sytuacji energetycznej oraz finansowej ich wspólnoty lokalnej, a także wyzwań, które w związku z tym stoją przed nimi w najbliższym czasie.

Chcemy pokazać, jak decyzje polskiego rządu przełożyły się na podwyżki cen energii i ubytki w lokalnych budżetach.

Odcinek 2 – Pstryczek od rządu, czyli nasz drogi prąd: 

YT: youtu.be/UKHa7mDJnT4

Oryginalny film: we.tl/t-7Jz7USOMVm

teaser 1: we.tl/t-DjleI4AFfG

teaser 2: https://we.tl/t-jwEDsiuiwW

 

 

 

 

 

 

Odcinek 3 – Pstryczek od rządu i po kasie: 

YT: youtu.be/qjWGBCjYqNg

Oryginalny film: we.tl/t-uygbLMLHe3

teaser 1: we.tl/t-gGP77HxLv7

teaser 2: we.tl/t-A5oaMa6xAs

 

 

 

 

 

Odcinek 1 "Nasze drogie ciepło" do obejrzenia tutaj: 

 

 

 

 

 

27 maja - Save The Date!

Przypominamy, że dwa nowe odcinki kampanii zaprezentujemy w Senacie podczas Dnia Samorządu Terytorialnego (27 maja - sobota). Zaprezentujemy raport na temat stanu samorządu terytorialnego w Polsce, czyli pokazania zmiany sytuacji prawnej JST w latach 2016–2023, wprowadzanych z nieukrywanym zamiarem ograniczenia praw samorządów i osłabienia jego struktur lokalnych i regionalnych. W tym dniu przedstawimy także konieczne kierunkowe zmiany wypracowane przez różne środowiska. Będą one dotyczyły także samowystarczalności energetycznej miast i ich dochodów. Wydarzenie to będzie transmitowane na Facebooku ZMP, UMP i Senatu (więcej TUTAJ).

Wszystkich dziennikarzy, którzy chcą wziąć w nim udział osobiście, prosimy o kontakt z Działem Komunikacji Społecznej i Kontaktów z Mediami w Senacie, tel.  +22 694 95 22, [email protected].

Do pobrania


Julia Wiśniewska