Aktualności

Miasta UMP grają razem z WOŚP! Co można wylicytować?

Cofnij

23 stycznia 2024

Możliwość nadania imienia żyrafie, przepiękny, ręcznie robiony model XVIII-wiecznego szkunera, buty Marcina Gortata w rozmiarze 50 - sprawdź, co jeszcze zaproponowały miasta UMP, a także ich prezydenci, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż tuż! Tegoroczna edycja, która odbędzie się już 28 stycznia, organizowana jest pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Za zebrane w tym roku pieniądze zostanie kupiony sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc małych i dużych pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. 

Jak co roku w akcję włączyły się wszystkie największe miasta Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza. Przygotowały mnóstwo wydarzeń i najróżniejszych atrakcji, takich jak np. Wielka Szarża Ulicą Piotrkowską w Łodzi (weźmie w niej udział kilkudziesięciu jeźdźców i koni!), „Letnia zadyma w środku zimy” w Białymstoku czy Charytatywny Turniej piłkarski Oldboje Stal Stocznia Szczecin.

Tradycyjnie w aukcje na rzecz WOŚP zaangażowali się także prezydenci. Co wystawili na licytację w tym roku? Oto kilka przykładów.

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..