Z naszych miast

Cyfrowa usługa Warszawy z prestiżowym wyróżnieniem

Cofnij

6 maja 2024

M.st. Warszawa zostało wyróżnione w konkursie Skrzydła IT w Administracji za wdrożenie nowej platformy konsultacji społecznych. Konkurs organizowany przez miesięcznik „IT w Administracji” wyróżnia najlepsze projekty informatyczne realizowane przez instytucje publiczne. Platforma konsultacji społecznych zdobyła nagrodę w kategorii "Narzędzia do komunikacji z obywatelami". Gratulujemy!

 

Czym jest platforma? To nowoczesne narzędzie, które wspiera zaangażowanie osób mieszkających w Warszawie w procesy decyzyjne dotyczące rozwoju miasta. Umożliwia uczestnictwo w konsultacjach online i otwiera nowe możliwości dla demokracji partycypacyjnej. To narzędzie, które zwiększa transparentność miasta i przyczynia się do zwiększenia aktywności obywatelskiej.

Nowa platforma to więcej możliwości

Warszawa od lat rozwija i podnosi standardy konsultacji społecznych. Nowa platforma pozwala na udział w nich przez Internet. Umożliwia zabieranie głosu, wypełnianie ankiet, zaznaczanie punktów na interaktywnej mapie, zadawanie pytań ekspertom, a także proponowanie zmian w treści konsultowanych dokumentów. Obserwując wybrane konsultacje, mieszkaniec może otrzymywać automatyczne powiadomienia o ich postępach. Platforma konsultacji została zbudowana w oparciu o wolne oprogramowanie Decidim. To jedno z najlepszych rozwiązań wspierających demokrację obywatelską. Decidim jest używany m.in. w Barcelonie, Helsinkach i Nowym Jorku. Teraz o jego zaletach mogą przekonać się mieszkańcy Warszawy.

Inne sukcesy

Platforma konsultacji społecznych to nie jedyna usługa cyfrowa, za którą Warszawa otrzymała wyróżnienie. W europejskim konkursie Innovation in Politics nominację finałową otrzymała platforma e-usług mojaWarszawa. Usługi cyfrowe Warszawy docenili również jurorzy konkursu na Europejską Stolicę Innowacji iCapital 2023. W tym prestiżowym konkursie Warszawa zajęła 2. miejsce, wyprzedzając kilkadziesiąt europejskich miast!

 

Źródło: https://um.warszawa.pl/

 

 

 

Julia Wiśniewska

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..