Patronaty

Europejska Inicjatywa Miejska - seminarium informacyjne dla naboru na projekty

Cofnij

16 czerwca 2023

Seminarium odbędzie się 28 czerwca 2023 r. w Warszawie w godz. 8.30 – 17.45. Podczas seminarium miasta będą miały możliwość m.in. sprawdzenia swoich projektów w trakcie indywidualnych konsultacji z Sekretariatem EUI.

Do 5 października potrwa nabór wniosków na innowacyjne działania miejskie w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej (EUI). Wychodząc naprzeciw potrzebom miast, Sekretariat EUI organizuje Seminarium dla Aplikantów poświęcone wsparciu miast w procedurze naboru. Podczas Seminarium miasta będą mogły porozmawiać z Sekretariatem EUI o swoich projektach na indywidualnych konsultacjach.

Europejska Inicjatywa Miejska jest narzędziem wspierającym miasta w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań miejskich o znaczeniu dla całej Unii. Celem inicjatywy jest zapewnienie obszarom miejskim w całej Europie zasobów umożliwiających testowanie innowacyjnych rozwiązań powstałych w odpowiedzi na problemy miast oraz sprawdzanie, jak działają one w praktyce.

Nabór jest otwarty dla wszystkich miast UE. Projekty musza koncentrować się na jednym z trzech tematów:

  • Zazielenianie miast
  • Zrównoważona turystyka
  • Wykorzystywanie talentu w miastach kurczących się

Seminarium odbędzie się 28 czerwca 2023 r. w Warszawie w godz. 8.30 – 17.45.

Zainteresowani będą mieli szansę wzięcia udziału w sesjach plenarnych oraz warsztatach przybliżających procedurę naboru wniosków do EUI. Podczas seminarium miasta będą miały możliwość sprawdzenia swoich projektów w trakcie indywidualnych konsultacji z Sekretariatem EUI. Na spotkaniu przedstawione zostaną również kwestie techniczne związane z formularzem aplikacyjnym, finansowaniem i zasadami kwalifikowalności czy budżetem projektu.

Szczegółowa agenda seminarium w załączeniu.

Więcej informacji o seminarium oraz link do rejestracji dostępne są na stronie https://www.urban-initiative.eu/events/innovative-actions-applicant-seminar-warsaw-poland

Do pobrania


X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..