Patronaty

Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

Cofnij

26 czerwca 2023

Znamy datę kolejnej edycji wydarzenia, które gromadzi w Poznaniu samorządowców z całej Polski. Przedstawiciele władz lokalnych spotkają się w dniach 17-18 października w Poznań Congress Center. Bilety z pierwszej puli są już dostępne na stronie wydarzenia.

Trzecia edycja forum jest szczególnie ważna ze względu na planowane na jesień wybory parlamentarne. Wydarzenie realizowane w ramach inicjatywy Local Trends ma być okazją do dyskusji ponad podziałami oraz wskazania największych wyzwań, z którymi mierzą się miasta, gminy i województwa.

- Bardzo liczymy na to, że samorządowe postulaty, pomysły, problemy i wyzwania znajda nowych adresatów i to będzie motywem przewodnim Europejskiego Forum Samorządowego – mówi Tomasz, Fijołek, Dyrektor Zarządzający Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza.

5 czerwca w Sopocie, podczas Europejskiego Kongresu Finansowego, odbyło się posiedzenie Rady Programowej Local Trends, w skład której wchodzi kilkudziesięciu ekspertów reprezentujących samorządy, biznes i naukę. Uczestnicy wypracowali listę obszarów tematycznych, które wymagają szerokiej dyskusji i powinny znaleźć się w programie poznańskiego forum.

Poruszone zostaną kwestie związane zrozwojem infrastruktury biogazowni, efektywnością energetyczną w sektorze publicznym oraz zazielenianiem inwestycji samorządowych. Jako bardzo istotne zagadnienia wskazano także finansowanie oświaty, zarządzanie danymi czy reformę kategoryzacji gmin.

W ramach Local Trends – Europejskiego Forum Samorządowego odbędzie się także Forum Rozwoju Miast. - Poruszymy w tym roku temat dobrostanu, w odniesieniu do pojedynczego człowieka, ale również do miasta, w którym dobrze się żyje, w którym chce się spełniać swoje marzenia i aspiracje. Będziemy pokazywać inspirujące przykłady z Polski i zagranicy – zaznacza Iwona Matuszczak-Szulc, Dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

- Local Trends to bardzo ważna inicjatywa, a to jak jest potrzebna – najlepiej obrazuje wysoka frekwencja. Zachęcam do udziału szczególnie przedstawicieli biznesu. Europejskie Forum Samorządowe to doskonała okazja do zaprezentowania technologii, które mogą poprawić jakość życia w miastach i gminach – dodaje Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP, organizatora wydarzenia.

Bilety na wydarzenie są już dostępne na stronie https://rejestracjapoznan.localtrends.pl/

Local Trends – Europejskie Forum Samorządowe

17-18 października 2023, Pozań Congress Center

#DołączDoDebaty

 

https://localtrends.pl/   

https://www.facebook.com/LocalTrendsKongres    

https://www.linkedin.com/showcase/localtrendskongres/                                                                                        

***

Local Trends to projekt, którego celem jest wzmocnienie głosu gmin, miast, powiatów i województw w dyskusji o rozwoju społeczno-gospodarczym jednostek samorządu terytorialnego oraz kraju. Inicjatorami Local Trends są Centrum Myśli Strategicznych i Grupa MTP we współpracy z partnerami strategicznymi. Nad jakością merytoryczną wydarzeń czuwa Rada Programowa składająca się z kilkudziesięciu ekspertów – przedstawicieli administracji państwowej, samorządów, biznesu oraz nauki.

Organizatorzy: Grupa MTP, Fundacja Centrum Myśli Strategicznych

Gospodarze: Miasto Poznań,  Miasto Sopot

Partnerzy Strategiczni: Samorząd Województwa Pomorskiego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Sopot, Miasto Poznań, Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Województw RP.