Aktualności

Rodzinne zwiedzanie miast UMP. Białystok - co warto zobaczyć w stolicy Podlasia?

Cofnij

19 stycznia 2023

Rozpoczynamy cykl mini-przewodników turystycznych po miastach Unii Metropolii Polskich, w którym zachęcamy do poznawania znanych i mniej znanych zakątków lokalnych stolic - całymi rodzinami. Ciekawe muzea, zabytki, parki, atrakcje dla dzieci i smakołyki warte spróbowania ma do zaproponowania każde z naszych miast. Zaczynamy od perły Podlasia, czyli Białegostoku.

Centrum Podlasia

Białystok, choć położony na uboczu, jest łatwo dostępny nową trasą szybkiego ruchu w zaledwie godzinę i 40 minut ze stolicy. Osoby wybierające się tu z odleglejszych regionów Polski zachęcamy do zaplanowania dłuższego pobytu nie tylko w stolicy Podlasia, ale także w jej okolicy. Szlak Green Velo, trzy Parki Narodowe w sąsiedztwie miasta, kraina otwartych okiennic czy tatarskie osiedla i drewniane meczety są wizytówką całej białostocczyzny. Oprócz swoistej mieszanki kulturowej i bogactwa przyrodniczego, Białystok kojarzy się z wyjątkową regionalną kuchnią.

Do pobrania


Pola Madej-Lubera

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..