Z naszych miast

Rodzinne zwiedzanie miast UMP. Wrocław – miasto przygody dla małych i dużych odkrywców

Cofnij

17 października 2023

Kto obawia się spacerowania z dziećmi u boku, powinien spróbować szlaków turystycznych we Wrocławiu. Tutejsze mosiężne krasnale pojawiające się w przestrzeni publicznej, to najlepszy motywator do pokonywania kilometrów przez miasto! Ponadto stolica Dolnego Śląska kryje w sobie unikalne placówki, architekturę i skarby kultury, których nie zobaczycie nigdzie indziej. Oto, co czeka na was we Wrocławiu.

Po sukcesie serialu „Wielka Woda” Wrocław na nowo skierował na siebie uwagę mediów i turystów. To miasto z kilkusetletnią historią, słynną rzeką i licznymi pięknymi wyspami, sztuką uliczną, rewelacyjnymi zbiorami muzealnymi, neonami i najlepszymi knajpkami pod słońcem. Miasto przyjazne pieszym i łatwe do zwiedzania rodzinnie. To także stolica ciepła (tu zawsze dopisuje pogoda!) i kultury – muzycznej, wizualnej, teatralnej. Miłośnicy zwierzaków myśląc o Wrocławiu kojarzą go z kolei z siedzibą najbardziej znanego w naszym kraju zoo. Byliście już w mieście Breslau?

Przepiękny Rynek

Banalne? W żadnym przypadku. Rynek we Wrocławiu robi wyjątkowe wrażenie, ze względu na liczne odrestaurowane kamienice, imponujący ratusz, słynny pręgierz (okazja do wychowawczo-edukacyjnej rozmowy z dziećmi) i nieoczywiste muzea. Zwiedzanie Wrocławia warto zacząć właśnie tu – od włóczenia się po starym mieście i jego sercu – rynku. Swobodne spacerowanie pozwala najpełniej poczuć walory architektoniczne i wielokulturowe dziedzictwo stolicy Dolnego Śląska.

Muzeum Pana Tadeusza

Miejsce, w którym zrodził się słynny hasztag #muzealniaki, skryte za kolorową fasadą zabytkowej kamienicy „Pod Złotym Słońcem”. Choć muzeum – filia Ossolineum – prezentujące rękopis słynnego poematu Adama Mickiewicza robi z pozoru wrażenie bardzo klasycznej placówki, w rzeczywistości jest instytucją nowoczesną i przodującą w otwarciu na rodziny. Regularnie organizowane są tu wystawy czasowe kids-friedly, takie jak ta poświęcona twórczości Józefa Wilkonia, czy literaturze Marii Konopnickiej, a także kultowa już „Senso-litera” dla maluchów. Godna uwagi jest też oferta edukacyjna muzeum, która obejmuje rozmaite warsztaty dla dzieci i inspirujące tutoriale na youtubie. Co jednak z sercem muzeum, czyli komnatami skrywającymi literackie artefakty? Choć nie są może bezpośrednio przeznaczone dla bobasów, to jednak warto tu przyjść z dziećmi ze względu na walory edukacyjne – pracownicy są profesjonalnie przeszkoleni, i wspierają rodziny, nawet te z małymi rozrabiakami. Serdecznie polecamy.

Wszędobylskie krasnale

Każdy kto przechadza się po mieście Wrocławiu, prędzej czy później je zauważy. Wrocławskie krasnoludki chowają się w każdym zakamarku, kącie, zaułku i podwórku. Każdy jest inny, każdy niepowtarzalny. Można je traktować jak… staroświeckie pokemony i „kolekcjonować” rywalizując – kto spotka ich więcej. Dla dzieci trudno o lepszą motywację do pokonywania kilometrów po miejskich szlakach turystycznych.

Pola Madej-Lubera

X
Używamy ciastka

Na tej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są wymagane do działania strony, inne są użyteczne, aby zapewnić Ci najlepsze wrażenia z korzystania z sieci..